İş Güvenliği İçin İkaz Levhalarının Önemi

Hemen hemen bütün sektörlerde yaşanan iş gücü artışı iş güvenliği malzemeleri, iş elbiseleriiş ayakkabıları ve koruyucu donanımlara olan talebi artırmıştır. Sizde kaliteli iş kıyafetleri ve iş güvenliği malzemeleri arayışı içerisindeyseniz kardelentekstil.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Çalışanın, çalışma ortamı hakkında yeterli düzende bilgi sahibi olmaması ve dikkatsiz davranışları sonucunda olası tehlikeler meydana gelebilir. Bu tehlikelerin önüne geçmek için iş güvenliği, iş sağlığı, ikaz levhaları ve iş güvenliği malzemeleri konularında eğitimler verilmelidir.

 

Çalışanınızın iş güvenliği kurallarına uyup uymadığını sürekli takip etmek, uyarılarınızı sesli almak hem zor hem de zaman alıcıdır. Bu sebeple ikaz levhaları ciddi öneme sahiptir.

İkaz levhaları; tasarım ve yansıtıcılık özellikleriyle iş güvenliği ihtiyacınızı karşılamak için üretilmiş iş güvenliği malzemeleridir. Oluşabilecek iş kazalarına karşı hayati öneme sahip olan ikaz levhalarının kullanımı hayati öneme sahiptir. İkaz levhaları sayesinde çalışanlarınız belirgin olmayan tehlikelere karşı uyarılmış olurlar. Örneğin yol yapımı, şantiyeler, hastaneler, trafik, havalimanları, sanayiler ve iş yerlerinde kullanımı zorunlu ikaz levhaları vardır. İkaz levhalarının kullanımı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kanunu ile Sağlık ve Güvenlik İşaretleri yönetmeliği ile zorunlu hale getirilmiştir.

 

İkaz levhalarının önemi aşağıda sayıldığı gibidir.

1. Olası yaralanmaları önlemek

2. Ölüm tehlikelerini azaltmak

3. Yaşanabilecek olası afetlerde yol belirlemek

4. İş verenleri hukuki zorluklardan korumak

5. Olası tehlikeleri görünür hale getirmek

 

Kalite anlayışı, müşteri memnuniyeti ve tasarımlarıyla 28 yıldır endüstriyel iş kıyafetleri sektöründe faaliyet gösteren Kardelen, iş elbiseleri, iş ayakkabıları ve iş güvenliği malzemeleri üretimine devam etmektedir. Siz de hem kendinizin hem de çalışanlarınızın sağlığını önemsiyorsanız kişisel koruyucu donanımlar, iş elbiseleri, iş ayakkabıları ve iş güvenliği malzemeleri konusunda kardelentekstil.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.