Öğretmen Önlüğü Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 3 Önemli Madde

Öğretmen önlükleri, okul hayatı içerisinde çalışmakta olan öğretmenler için kullanılması gereken kıyafetlerdendir. Bazı okullarda zorunlu olan ve seçimi aşamasında özen gösterilmesi gereken bu önlükler, öğretmenler tarafından bilinçli bir şekilde alınmalıdır. Doğal olarak, konu hakkında; öğretmen önlükleri için aranması gereken özelliklerin, bu önlüklerin fiyatlarının ve model seçeneklerinin neler olduğu sorgulanmalıdır.

Öğretmen Önlüğü Alınırken Bilinmesi Gerekenler

Öğretmen önlükleri, okul hayatı içerisinde sürekli kullanılacak ürünlerdendir. Bu yüzden, bazı özelliklere sahip olan öğretmen önlükleri seçilmelidir.

Bu özellikler:

  • Kir tutmaz yapıya sahip, kolay temizlenen ve yıkamayla yıpranmayacak olan
  • Yüksek sıcaklıklarda yıkandığı zaman kısa sürede yırtılma oluşturmayan
  • Fiyat olarak uygun aralıklarda yer alan
  • Alım sağlarken ödeme kolaylıkları olan

Öğretmen önlüklerinin seçilmesi gerekir.

Öğretmen Önlüğü Fiyatları Nasıldır?

Öğretmen önlüğü modelleri için belirlenen fiyat aralıkları, kadın ve erkek modelleri için değişim gösterir. Çünkü; erkek öğretmen önlükleri için kullanılan kumaş miktarı, dikim şekli ve tasarım yapısı farklıdır. Bu durum, her iki cinsiyet için de sabit fiyatlar olmasına engel olan bir durumdur.

Ayrıca, kadınlar için olan modellerde renk seçenekleri bulunurken; erkekler için olan modellerde genel olarak yalnızca beyaz renk seçeneği mevcuttur. Tüm bu değişkenler göz önünde bulundurulduğu zaman; erkekler için yaklaşık olarak seksen ile yüz lira arasında, kadınlar için ise yetmiş ile doksan lira arasında öğretmen önlükleri alınabilir.

Öğretmen Önlüğü Alımı Nasıl Yapılabilir?

Öğretmen önlüklerinin alınması, hem internet üzerinden hem de bizzat işletmelerden gerçekleştirilebilir. İnternet üzerinden alım yapılacağı zaman; öğretmen önlüğü alacak olan kişinin beden ölçüsünü bilmesi ve ona göre sipariş oluşturması gerekir. Sipariş oluşturulduktan hemen sonra, sepet kısmına geçilerek ödeme yapılmaya başlanır.

Site üzerine girilmesi gereken kart bilgileri, telefon numarasına gelecek onay kodu sonrasında doğrulanır. Bu aşamadan sonra 'ödemeyi tamamla' seçeneği tercih edildiği zaman, kısa sürede ürünün kargoya verilmesi sağlanır.

Bir ile üç iş günü içerisinde alınan öğretmen önlüğü, yıkama ve ütüleme sonrasında kullanılacaktır. İşletmelerden yapılacak olan öğretmen önlüğü alımlarında ise, beden denemesinin yapılması ve renk seçeneklerinin doğrudan görülerek kararlaştırılması sağlanabilir.