Otel Personellerinin İş Elbisesi Tercihi

Bir otelde profesyonel görüntünün sağlanabilmesinin yollarından biri de personeller için tercih edilecek iş kıyafetleri olacaktır. Turizm ve otelcilik sektöründe müşteri çekebilmenin yolu gösteriş , güzel ve modern görünümden geçmektedir. Firma logosu, tercih edilecek modeller ve renkler, modern ve şık görüntüyü ortaya koyacak otel personel kıyafetleri için wwww.kardelentekstil.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hizmet sektöründe çalışan firmalar için marka imajı oldukça önemlidir. Marka imajı müşterilere sunulan hizmetin bir parçası olduğu için doğru iş elbiseleri tercih etmek önemlidir. Otellerin bu denli profesyonel iş kıyafetlerine ihtiyaç duymalarının altında birçok sebep bulunmaktadır. Daha önce otelde zaman geçiren bir kişi, otel çalışanlarının kolaylıkla fark edilebilmesinin iş kıyafetlerine bağlı olduğunu bilir. Otellerde resepsiyonist, aşçı, şef, garson, temizlik görevlisi, bahçıvan, güvenlik elamanı, oda görevlisi, yıkamacı, teknik servis çalışanları, havuz görevlileri gibi birçok çalışan vardır. Bunların hepsinin ortak noktası otel içerisinde kolayca tanınmaları, temiz ve profesyonel görünmeleridir. Profesyonel ve temiz görünüm otelinizin imajına önem verdiğini, çalışanlarınızın ekibin bir parçası olduğunu ve konuklarınızın ihtiyaç duydukları anda kolaylıkla personel bulmalarına olanak sağlar. Kardelen’de her iş için bir iş elbisesi bulur. Otel personeliniz için gerekli olan iş kıyafetlerini Kardelen’in kendi ürettiği iş kıyafetleri ve iş güvenliği malzemeleri arasından seçebileceğiniz gibi özel tasarım iş kıyafetleri şeklinde de ürettirebilirsiniz. Böylece iş elbiseleri ile bir yandan otel personelinin kendilerini önemli ve değerli hissetmelerini sağlarken öteki yandan markanızı tanıtmanıza yardımcı olabilirler.

 

 

Otellerde Tercih Edilen İş Kıyafeti Türleri 

  1. Garson Yelekleri
  2. İş Gömlekleri
  3. İş Pantolonları
  4. Şef Ceketleri
  5. Temizlik Görevlisi Takımları
  6. İş Takımları
  7. İş Tulumları
  8. T-shirt, Sweat, Şort
  9. İş Önlükleri
  10. Askılı İş Önlükleri

 

 

 

Otellerde Tercih Edilen İş Kıyafetlerinin Faydaları

a) İşletmenin profesyonel imajının korunmasını sağlayacaktır.

b) Reklam ve tanıtım faaliyetlerinize dolaylı olarak etki edecektir.

c) Şirket genelinde tek tip bir görünüm elde edilmesine olanak sağlayacaktır.

d) Firmaya ait iş kıyafeti taşıyan personellerin eylemleri daha bilinçli olacak ve takım ruhu bilinci ile hareket edecektir.

Otellerde Tercih Edilen İş Kıyafetleri Özellikleri

Resepsiyonda çalışanlar, takım elbise (ceket, gömlek, kravat, pantolon) tarzı iş kıyafetleri tercih etmelidirler. Daha klasik, şık, titiz ve özenli olunmalıdır.

Mutfak çalışanları ve garsonlar, ceket, gömlek, pantolon, askılı önlük tarzı iş kıyafetleri tercih etmelidirler. Rahat, modern, titiz, nefes alabilen, kullanışlı ve özenli olunmalıdır.

Temizlik görevlileri, iş takımları, pantolon, t-shit, sweat, gömlek tarzı iş kıyafetleri tercih etmektedirler. Rahat, modern, titiz, nefes alabilen, kullanışlı ve özenli olunmalıdır.

Otelin sunduğu imkanlar ve hizmetlerden memnun kalan konuklar, aynı oteli bir sonraki sene de tekrar tercih ederek devamlılık sağlayacaklardır. Konukların gün içerisinde en çok muhatap oldukları kişiler otel çalışanları olduğu için otel personel kıyafetlerinin özenli olarak seçilmesi gerekir. Kardelen, uygun fiyat politikası, baskı ve nakış uygulamaları, iş kıyafetleri çeşitliliği ve geniş tedarik ağı ile size gereken her türlü desteği sunmaktadır. Kalite otel personel kıyafetleri, iş ayakkabıları ve iş güvenliği malzemeleri için www.kardelentekstil.com.tr adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.