Özel Tasarım İş Kıyafetlerinin Önemi

İş kıyafetleri, bir yandan çalışanlar arasında gurur ve aidiyet duygusunu geliştirirken diğer yandan şirket markasını müşterilere ücretsiz şekilde tanıtmaktadır. Bu haftaki yazımızda özel tasarım iş kıyafetlerinin önemine değinilecektir.

Sektöre ve markaya özgü rahatlık, şıklık ve tanıtım amaçlı tasarlanan iş elbiseleri işinizi yaparken sizi engellemeyecek konforu sunmalıdır. Günümüzde çalışma şartlarının ağır olduğu bilindiği için çalışanlar için tercih edilecek iş kıyafetleri büyük önem taşımaktadır. Çalışanlar günlerinin en az sekiz saatini aynı iş kıyafetleri ile geçirdikleri için iş kıyafetleri iş sağlığı ve güvenliği açısından koruyucu, rahat ve kullanımı kolay ve çalışanın vücut özelliklerine uygun olarak tasarlanmış olması gerekmektedir. Bir iş kıyafeti hareketleri engelleyici bir özellikteyse işçiyi rahatsız ederek işin yapılış hızını ve verimini olumsuz yönde etkileyecektir. Rahat, modern ve çalıştığınız işe uygun özel tasarım iş kıyafetleri için www.kardelentekstil.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

İş elbiseleri, sanayide kullanılan iş elbiseleri ve hizmet sektöründe kullanılan iş elbiseleri şeklinde ikiye ayrılabilir. Sanayi sektöründe kullanılan iş kıyafetleri hammadde elde edilmesi ile işlenebilir hale getirilmesi, her türlü araç, gereç ve makine tasarımı, üretimi ve kullanılması süreçlerinde çalışanlar tarafından giyilmektedir. Sanayi sektöründe tercih edilen iş kıyafetleri çok yönlü kullanıldığı gibi standartlaşan başlıca iş kıyafeti türleri bulunmaktadır. Bu iş kıyafeti türlerine iş tulumuiş ceketiiş pantolonuiş önlüğüiş montu ve bahçıvan tulumu örnek verilebilir. Şirket logonuzu ve şirketinizin kurumsal renklerini iş kıyafetlerinize kolaylıkla yansıtabilmeniz için baskılı iş elbiseleri ve nakışlı iş elbiseleri üretebiliyoruz.

 

Araştırmalara göre iş kıyafetlerinden memnun kalma durumu rahat, bakımının kolay olması, sağlık ve güvenlik açısından uygun olması, çalışma sırasında kullanılan aletleri taşımaya uygun olması, çalışma ortamının etkilerinden koruması gibi kıstaslardan oluşmaktadır. Memnuniyetsizlik durumu ise, iş elbisesinin hareketleri kısıtlaması, çabuk kirlenmesi, kumaşın rahatsız edici olması, çabuk eskimesi, yakanın kapalı olması, omuzların düşük olması, kolların ve fermuarın kasması gibi durumlardan oluşmaktadır.

 

İş kıyafetlerinin vücuda uygun olması, hareket serbestliği sunması, şirketin bilinirliğini artırması, iş yerine ait olma duygusu vermesi gibi kıstaslar iş kıyafetlerinin özel tasarımına yönelik kıstaslardır. Alanında uzman ve deneyimli kadromuz sayesinde yukarıda sayılan ve sizin istediğiniz diğer kıstasları sağlamak için www.kardelentekstil.com.tr bizimle iletişime geçebilirsiniz.