Gıda Endüstrisinde İş Kıyafeti Neden Önemlidir?

Gıda sektörü hijyenin en önemli olduğu sektörlerden biridir. Ürünlerinizin, çalışma ortamınızın ve çalışanlarınınız iş kıyafetlerinin temiz olması gerek sağlık gerekse prestij açısından önem arz eden bir durumdur.

Bu haftaki yazımızda günlük yaşamın vazgeçilmez sektörlerinden biri olan gıda sektöründe, iş elbisesi giymenin önemini birlikte göreceğiz. Siz de iş elbiseleriiş güvenliği malzemeleri ve iş ayakkabıları arayışı içerisindeyseniz www.kardelentekstil.com.tr adresimizi inceleyebilirsiniz.

 

 

1. İş Kıyafeti Kontaminasyonu (Bulaşma) Engellemeli

Tercih edeceğiniz iş elbisesi, gıdalar üzerinde bulunan bakteri, mantar, virüs gibi vücuda girdiğinde zarar verecek mikroorganizmaların çalışanlarınızın vücuduna girmesini engelleyecektir. Aynı zamanda çalışanlarınızda bulunan bu mikroorganizmaların da gıdalara bulaşmasını engelleyecektir.

2. İş Elbisesi Giyildiğinde Kişiye Konfor Sağlamalı

İş kıyafeti, çalışanı faaliyetleri sırasında desteklemeli ve kullanım amacına yönelik ihtiyaçları karşılamalıdır. Konfor yalnızca çalışanın sağılığını etkilemekle kalmaz, aynı zamanda kullanıcının performansını ve verimliliğini de etkiler. Yüksek düzeyde fiziksel aktivite gerçekleştiren kullanıcılar için, iş giysisinin koruma, iyi bir ısı ve nem yönetimi sağlaması önemlidir.

 

 

3. İş Kıyafeti Kurumsal Kimlik Sunmalı

Tercih edeceğiniz iş elbisesi sizi dışarıya karşı profesyonel gösterecektir. İş kıyafetinizin modeli, rengi, baskı ve logosu kurumsal kimliğinizi üçüncü kişilere karşı tanıtma fonksiyonu üstlenecektir. Bu sayede hem kurumsallığınızı gözler önüne serecek hem de firmanızın kısa yoldan tanıtımını yapmış olacaksınız.

4. İş Elbisesi Çalışanlara Aidiyet Duygusu Kazandırmalı

Firma logolu bir özel tasarım iş kıyafeti taşımak çalışanlarınıza daima firmanın bir parçası olduğunu hissettirir. Gıda sektörü genel olarak insan emeğine dayanan bir sektör olduğu için çalışan sayıları da ona bağlı olarak fazla olabilmektedir. Tüm çalışanlarınızın aynı iş kıyafetini taşıması çalışanlarınıza takımın bir parçası olduğu gerçeğini sürekli olarak hatırlatacaktır. Logonuzu baskı ve nakış olarak iş elbiselerinize ve iş güvenliği malzemelerinize işletmek istiyorsanız www.kardelentekstil.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Günlük kıyafetlerinizin üzerine kolaylıkla giyebileceğiniz iş önlükleri, iş elbiselerihemşire takımlarıiş güvenliği malzemeleriniiş ayakkabılarını ve sabo terliklerini İzmit, İkitelli, Gebze, Dudullu-Ümraniye iş elbiseleri mağazalarımızdan ve kardelentekstil.com.tr adresinden istediğiniz ürünleri tedarik edebilirsiniz.