Termal Kıyafetler: Kış Artık Korkutucu Değil!

Termal kıyafetler kışın dışarıya çıkarken soğuktan korunmanın en iyi yöntemlerinden biri olabilir. Aynı zamanda çalışanların terlerini emerek rahatsız hissetmelerini önlemektedir. Kısacası hem soğuktan korunmak hem de iş sağlığı ve güvenliği için önemli giysiler olduğunu söyleyebiliriz. Detaylı bilgi için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz!

Termal Kıyafetler Ne İşe Yarar?

Kışın üşüdüğümüzü düşünsek bile çoğu zaman aniden sıcaklayabilir ve terleyebiliriz. Daha sonra terimizin kuruması ise bizi rahatsız hissettirip hasta edebilir. Termal kıyafetler ne işe yarar sorusunun en kısa ve net cevabı şudur; terinizi alır, sıcak tutar ve güvenliğinizi sağlar.

Aşağıda daha detaylı bilgi bulabileceksiniz;

 • Vücut ısısını düzenler.
 • Soğuk havalarda dahi üşümenizi önler.
 • Yıkandıklarında kurumaları çok uzun sürmez. Kısa sürede kururlar.
 • Zannedilenin aksine hafif giysilerdir. Üzerinizde bir ağırlık yapmaz.
 • Çalışırken hareketlerinizi kısıtlamaz.
 • Teri çalışanların teninde tutmaz.
 • Vücut ısısını dengeler ve böylece fazladan enerji harcamanın önüne geçer.

Termal kıyafetler çalışanlara birçok fayda sağlamaktadır. Çalışırken hareketlerin kısıtlanmaması ve fazladan enerji harcamıyor olmak en önemli faydalarıdır.

Termal Kıyafetler Zararlı Mıdır?

Termal kıyafet zararlı mı? Diye soruyor olabilirsiniz çünkü halk arasında gerekli olmadıkları ve çok terlettikleri düşünülmektedir. Bu kıyafetler terletmez, aksine terlediğinizde teninizde kurumasını önlerler. Vücut ısınızı dengeledikleri için gereğinden fazla terlemezsiniz.

Bu kıyafetlerle alakalı diğer yanlış bilgi ise hareket alanını kısıtladıklarıdır. Termal kıyafetler çok ince oldukları için hareket alanını kısıtlamaz ya da çalışanları bunaltmaz. İnce oldukları halde sıcak tutuyor olmaları öne çıkan özelliklerindendir.

Termal Kıyafet Çeşitleri Nelerdir?

İnsanların termal kıyafet denildiğinde aklına yalnızca tayt gelmektedir ancak termal kıyafetlerin çeşitleri bulunmaktadır. Farklı çeşitlerde satın alabileceğiniz gibi yalnızca tek bir çeşidini de satın alabilirsiniz.

Aşağıda tüm çeşitleri görebileceksiniz;

 1. Termal tayt
 2. Termal İçlik Body
 3. Termal Bere
 4. Termal Çorap

Örneğin ayaklarınızın kışın çok üşüdüğünü düşünüyorsanız termal çorap alarak bu sorunu minimuma indirebilirsiniz. Önerilen kış günlerinde termal ürünlerin tamamını almak ve düzenli olarak kullanmaktır. Kaliteli ürünler için Kardelen Tekstil’e göz atabilir ve beğendiğiniz ürünlerden alışveriş yapabilirsiniz!