İş Güvenliği İçin Alev Almaz İş Kıyafetleri Tercihi

İşin veya sektörün gerektirdiği çalışma koşullarına göre iş kıyafetleri değişkenlik göstermektedir. Bu değişiklikler kimi zaman renk, kimi zaman kumaş kimi zaman da dikim özellikleri ile ilgili olabilmektedir. Bu haftaki yazımızda ateşe maruz kalabilecek sektörde çalışanların iş elbiseleri tercihlerinin nasıl olması gerektiği üzerinde duracağız.

Alev almaz üründen kasıt, iş kıyafetinin yanmayacağı değil, alev alma durumunda vücudu koruyucu bir etken taşıyor olmasıdır. Alev almaz iş elbiselerinin en önemli özelliği kişiye olası tehlikeli durumlardan kaçış olanağı sunarak zaman kazandırmasıdır. Böylelikle alev almaz iş kıyafeti, yanık riskini minimum seviyeye indirdiği için kişisel koruyucu ekipmanlar arasında yer almaktadır.

 

Kişinin hayatta kalma olasılığını artıran alev almaz iş kıyafetleri iş güvenliği ekipmanları açısından düşünüldüğünde yanma tehlikesi ile karşı karşıya kalınan sektörlerde en önemli tercih sebeplerinden biri olmaktadır.

Alev almaz iş elbiseleri en çok itfaiyeciler, acil durum ekipleri, askeri ve havacılık personelleri tarafından tercih edilmektedir. Olası bir yangın durumunda itfaiyeciler ve acil durum ekipleri olaya ilk müdahale eden ekiptir. Ayrıca yangın tamamen söndürülünceye kadar da olay yerini terk etmeyen ekiplerdir. Hayatlarını riske atarak bizleri koruyan bu fedakâr çalışanları güvende tutmak için tasarlanmış alev almaz iş elbiseleri üretiyoruz. Yenilikçi, dayanıklı ve rahat koruma imkânı sunan alev almaz mont ve pantolonlar için www.kardelentekstil.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hayati derece önemli olan bu özel tasarım iş kıyafetlerinin kumaşları da özel olarak üretilmelidir. Bu kumaşların adı dünya genelinde nomex olarak adlandırılmaktadır. Nomex kumaşlar, ısıya ve alev almaya karşı dirençli bir elyaf türüdür.

Alevlere dayanıklı iş kıyafetinin dayanıklılık derecesi kadar önemli olan başka bir konuda fiyatıdır. Kalite, rahatlık ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan kardelen, bu özel tasarım iş kıyafetinin fiyatı için de size kolaylık sunmaktadır.

 

Kalite anlayışı, müşteri memnuniyeti ve tasarımlarıyla 28 yıldır endüstriyel iş kıyafetleri sektöründe faaliyet gösteren Kardelen, iş elbiseleriiş ayakkabıları ve iş güvenliği malzemeleri üretimini ve tedarikini yapmaktadır. Siz de iş kıyafeti arayışı içerisindeyseniz İzmit, İkitelli, Gebze, Dudullu-Ümraniye iş elbiseleri mağazalarımızdan ve kardelentekstil.com.tr adresinden istediğiniz iş elbiselerini ve iş güvenliği malzemelerini tedarik edebilirsiniz.