İş Kıyafetlerinin Vazgeçilmezi Olan İş Pantolonları Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 3 Önemli Madde

Günümüzde yeni sektörlerin ortaya çıkması, çalışma koşullarının değişmesi, üretim ve hizmet çeşitliliğinin artması gibi etkenler nedeniyle iş kıyafetleri de çeşitlilik göstermeye başlamıştır. İş paltolunu bu çeşitliliğe bağlı olarak ortaya çıkan mevsimlik ve özel tasarımlarla farklılaştırılan, çalışanların en büyük kurtarıcısı olan iş kıyafeti türüdür. Bu haftaki yazımızda iş pantolonu alırken dikkat edilmesi gerekenler anlatılacaktır.

İş pantolonların ortaya çıkması bir işçi eşinin terziye gidip kocası için çabuk yırtılmayacak bir pantolon dikmesini istemesi ile başlamıştır. Terzi pantolonun dizlerine dizlik, ceplere ve düğme kısımlarına güçlendirici malzeme kullanarak fonksiyonel bir iş pantolonu dikmiştir. Sonrasın bir girişimci ile birlikte dikilen bu pantolon için patent alınmış ve iş pantolonu iş elbisesi türü olarak giyim sektörüne kazandırılmıştır.

1. İş Pantolonu Tercih Edilen Sektöre Uygun Olmalıdır

Rahat, konforlu ve verimli şekilde işinizi yürütmek istiyorsanız çalıştığınız sektöre özgü iş elbisesi tercih etmelisiniz. Su geçirmez kumaştan üretilen iş pantolonları rüzgârlı ve yağmurlu havalarda vücut ısısını olması gereken seviyede tutacaktır.

Armadillo marka iş pantolonları çalışma alanlarında, doğa yürüyüşlerinde ve günlük kullanımlarda modern görünüm, rahatlık ve konforu birlikte yaşatacaktır.

Reflektörlü ve yüksek görünümlü iş pantolonları zorlu hava şartlarında kişiyi dış çevreye karşı görünür kılarak hayati riski en aza düşürecektir.

Alevli ve kimyasal ortamlarda çalışanlar için tasarlanan alev almaz iş pantolonları sayesinde olası bir iş kazasında büyük yaralanmalar ve ölüm tehlikesi en aza indirgenmiş olacaktır.

Çok cepli iş pantolonları en çok tercih edilen iş kıyafetleri arasındadır. Fonksiyonel pantolonlar genellikle iki yan cep ve farklı kesimlere sahip olabilen cepler (kalça ve yanlarda kargo, kumpas, komando cep vb.) ile donatılmıştır. 

Yüksekte çalışan işçilerin iş güvenliği malzemelerini, (halat, yay, kanca vb.) iş pantolonlarında kolayca taşımalarına olanak sağlayacak kemer köprülü modeller, işlerini yerine getirme noktasında işçilere büyük kolaylık sunmaktadır.

 

 

2. İş Pantolonu Kumaşına Dikkat Edilmeli

İş kıyafetleri üretiminde çeşitli kumaşlar kullanılmaktadır. İş pantolonu seçerken dikkat edilmesi gereken diğer önemli madde kumaş türüdür. Seçeceğiniz iş pantolonu mevsimine ve çalışılan ortama uygun kumaş yapısına sahip olmalıdır. Genellikle tercih edilen iş pantolonu kumaşları aşağıdaki gibidir.

  • Gabardin kumaş
  • Kot
  • Pamuk
  • Polyester
  • PamukPolyester
  • Kapitoneli
  • Viskon
  • Alev geciktirici Nomex kumaş

3. İş Pantolonu Rahatlık ve Konfor Sunmalıdır

Yapılan işe bağlı olarak, iş pantolonları fonksiyonel veya görüntü ile ilgili bir rolü yerine getirebilir. Görüntü amaçlı kullanılan pantolonlardaki önemli özellik, firmanın kurumsal renklerine uygun tasarlanmış olmasıdır. Fonksiyonel pantolonlarda ise kullanıcının işini kolaylaştıran pratik çözümler önemlidir. Fonksiyonel iş pantolonları çoğu çalışma alanlarında inşaat işçileri, tesisatçılar, teknisyenler ve teknikerler tarafından kullanılırlar. İş yerinde rahatlık hissi büyük önem taşır ve çalışanların üretkenliği üzerinde dolaylı bir etkiye sahiptir. Çalışma alanına uygun olmayan rahatsız edici giysiler, bir çalışanın mesleki görevlerini yerine getirme yeteneğini sınırlayabilir.

 

 

Uzmanlık gerektiren her meslek için iş pantolonu gereklidir. Kalite ve konforu sizinle buluşturan Kardelen, uygun iş pantolonu fiyatları ile de sizlere hizmet vermeye devam etmektedir. Kardelen, iş sağlığı ve iş güvenliğini önemseyen firmalara ve kişilere dönem dönem sunduğu kampanyalar ve özel çözümleri ile birlikte müşterilerine büyük kolaylıklar sunulmaktadır.  Taksitli alışveriş imkânı ile birlikte iş kıyafetlerinizi, iş ayakkabılarınızı ve iş güvenliği malzemelerinizi çok daha rahat koşullarda elde edebilirsiniz. Siz de kampanyalarımızdan ve özel çözümlerimizden haberdar olmak için www.kardelentekstil.com.tr adresini ziyaret edin.