Yağmurlu Havalarda Yürüyüş Yaparken Tercih Edeceğiniz En İyi Montlar

Kuru ve rahat kalmak, doğru yağmurluk ve iş montu tipini seçmekle ilgilidir. Yağmurlu havalarda iş veya yürüyüş yaparken nasıl giyinmeniz gerektiğine dair ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz.

 

1. Yağmurlu havalarda yürüyüş aktivitesi yapıyorsanız kıyafetiniz, %100 su geçirmez kumaşa sahip olmalıdır.

2. Kuru kalmanızı sağlayacak maksimum koruma sunmalıdır.

3. Yürüyüş sırasında fazlaca efor sarf ettiğiniz için kıyafetinizin nefes alabilme özelliği olduğundan emin olmalısınız.

Kıyafetinizin nefes alabilir olması birçok nedenden dolayı önemlidir. Birincisi aşırı derecede ısınmanızı önlemek ve sıcak kalmanızı sağlamak içindir. Hem havasız kalmamak hem de çok fazla ter üretmemek için tercih ettiğiniz kıyafetinizin veya iş elbisenizin nefes alabilir olması önemlidir.

İkincisi vücudunuzdaki havayı taze tutmak için kumaşın nefes alabilir olması gerekir.

4. Kıyafetinizin yağmur geçirmediğinden emin olmak istiyorsanız kaynak dikişli olmasına dikkat etmelisiniz.

5. Kıyafetinizin iç katmalarında ne giydiğiniz son derece önemlidir. Aktif çalışma ve yürüyüşlerinizde vücudunuzda oluşan teri taşıyabilecek bir kıyafet seçtiğinizden emin olmalısınız.

Kalite anlayışı, müşteri memnuniyeti ve tasarımlarıyla 28 yıldır endüstriyel iş kıyafetleri sektöründe faaliyet gösteren Kardelen, iş elbiseleri, iş ayakkabıları ve iş güvenliği malzemeleri üretimini ve tedarikini yapmaktadır. Siz de iş kıyafeti arayışı içerisindeyseniz İzmit, İkitelli, Gebze, Dudullu-Ümraniye iş elbiseleri mağazalarımızdan ve kardelentekstil.com.tr adresinden istediğiniz iş elbiselerini ve iş güvenliği malzemelerini tedarik edebilirsiniz.