İş Güvenliği Konusunda Koruyucu Eldiven Seçerken Yapılan 5 Hata

El, insanların en önemli uzuvlarından biridir. Kalem tutmak, yemek yemek, gömlek düğmesi iliklemek, diş fırçalamak gibi hemen her alanda ellerimizi kullanarak yaşamımızı devam ettiririz. Ellerimizin bu derece önemli olduğunu göz önüne alırsak işçilerin ellerini korumasının da öncelikli güvenlik önlemi olduğunu unutmamak gerekir. El koruması için yapılacak en iyi yollardan birisi koruyucu eldiven kullanmaktır. Bu haftaki yazımızda iş güvenliği, ihmal edilip iş yerlerinde yapılan 5 hatadan bahsedilecektir.

 

 

 

1. Eski Tür Koruyucu Eldiven Kullanma Israrı

 Teknoloji sürekli gelişim içerisindedir. Gelişen teknolojiye bağlı olarak koruyucu eldivenlerin koruma standartları yükseltilmiş ve iş türüne bağlı olarak farklılaştırılmıştır. İş güvenliği malzemelerinizin faaliyet gösterdiğiniz sektörün koruma standartlarına uygun olduğundan emin olmadan koruyucu eldiveninizi satın almayınız.

2. Tehlike Değerlendirmesi Yapılmadan Koruyucu Eldiven Seçme

İş yerlerinde tercih edilen eldivenler genellikle geçmişteki yaralanmalardan yola çıkılarak tedarik edilmektedir. İş yerinizde olası tehlikelere karşı değerlendirme yapmadan tedarik edeceğiniz iş güvenliği malzemesi çalışanlarınıza yarardan çok zarar verecektir.

 

 

3. Çalışanlara Örnek Denemeler Yaptırmadan Koruyucu Eldiven Seçimi

 Koruyucu eldivenlerin bir numunesi işçilere denettirilmeden rahat, konforlu ve koruyucu onayını alınmadan eldiven tedarik edilmemelidir. Doğru iş güvenliği malzemesi ve özel tasarım iş kıyafetleri için kardelentekstil.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

4. Çalışanların Gözetimsiz Bir Şekilde Kendi Koruyucu Eldivenlerini Seçmesi

İş yerlerinde çalışanlara birden fazla seçenek sunulduğunda her çalışan farklı marka ve modelde eldiven talebinde bulunacaktır. Koruma standartları ve tehlike değerlendirmeleri yapılmadan yapılan bu tercih hem maliyet artırıcı hem de iş güvenliğini tehlikeye sokacak nitelikte olacaktır.

5. Çalışanların İş Güvenliği Yerine Yasal Zorunluluğa Odaklanma

İş yerlerinde yapılan en büyük hatalarından biri tedarik edilecek iş güvenliği malzemesinin herhangi bir iş kazası durumunda iş verenin dava edilip edilmeyeceği durumudur. İş verenin önemseyeceği konu işçisin iş güvenliği ve iş sağlığı olmalıdır. Bu sebeple koruyucu eldiven seçiminde koruma standartlarına ve iş koluna uygun iş güvenliği malzemesi tercih edilmelidir.

 Kalite anlayışı, müşteri memnuniyeti ve tasarımlarıyla 28 yıldır endüstriyel iş kıyafetleri sektöründe faaliyet gösteren Kardelen, iş elbiseleri, iş ayakkabıları ve iş güvenliği malzemeleri üretimini ve tedarikini yapmaktadır. Siz de iş kıyafeti arayışı içerisindeyseniz İzmit, İkitelli, Gebze, Dudullu-Ümraniye iş elbiseleri mağazalarımızdan ve kardelentekstil.com.tr adresinden istediğiniz iş elbiselerini ve iş güvenliği malzemelerini tedarik edebilirsiniz.